Niedrogie podróżowanie poza sezonem letnim

Obecnie żyjący Polacy mają możliwość zwiedzić niemalże każdy zakątek Ziemi, a co najważniejsze, nie dotyczy to wyłącznie majętnych obywateli. Od kiedy tanie linie lotnicze pojawiły się u nas, możemy niedrogo latać w obrębie Europy oraz dalej. Pewnie, że aby odszukać najlepsze oferty trzeba umieć ich szukać, a także decydować się na podróż w dogodnym terminie.

W rozróżnieniu od kraju, który chcemy zwiedzić, odmienny miesiąc będzie najciekawszy w kwestii temperatury. Lecz wówczas, ceny za hotel lub samolot będą o wiele wyższe, gdyż najwięcej podróżnych wówczas nadciąga.Idealnym przykładem jest Izrael – w momencie naszej wiosny temperatura tam jest idealna, bez deszczu i męczących upałów. Jeżeli jednak chcesz tam się wybrać za przysłowiowy grosz, okazyjne loty znajdziesz jesienią. Co prawda podziwianie Ziemi Świętej będzie zakłócane opadami, ale mimo to temperatura jest o wiele wyższa niż w Polsce. Również Barcelona, jedno z najczęściej wizytowanych miast przez Polaków, może być niedroga. Lotniczy bilet w gorącym sezonie letnim kosztuje nawet 1000 złotych w dwie strony. Cena ta jednak znacznie się zmniejsza w okresie jesiennym, gdy można się tam wybrać już za 100 złotych. A Barcelona ma delikatniejszy klimat, nawet w listopadzie zaznamy tam mnóstwo słońca. Dodatkowo bez upałów zwiedzanie będzie milsze. Również osoby pragnące polecieć do USA powinny wziąć pod uwagę termin. Do Los Angeles, legendarnego miasta, warto udać się w lutym, wtedy to transfer bezpośredni z Berlina kosztuje mniej, niż transfer do Nowego Jorku w lipcu lub sierpniu. Wiele osób z naszego kraju, które chcą odwiedzić Kalifornię ochoczo wybierają ten termin, gdyż jest to sezon spokojniejszy, z mniejszą ilością turystów.

lustige neujahrswünsche 2022

Jeśli turystyka to dla ciebie znacznie więcej, niż opalanie się nad morzem, latanie poza gorącym sezonem musi cię zaciekawić. Bowiem znane miejsca, jak Los Angeles czy Barcelona, najczęściej odwiedzane będą w miesiącach upalnych, co znacząco winduje cenę lotów. Zatem warto zobaczyć te miejsca w chłodniejszych okresach, kiedy to na spokojnie wszystko zobaczymy.